درباره بلبرینگ بیشتر بدانیم

ساخت وبلاگ
چکیده : بلبرینگ داخل هر جسمی یا اهرمی یا بهتر بگوییم هر چیزی که در حال چرخیدن مشاهده میکنید و میچرخد و با اص... با عنوان : درباره بلبرینگ بیشتر بدانیم بخوانید :

بلبرینگ داخل هر جسمی یا اهرمی یا بهتر بگوییم هر چیزی که در حال چرخیدن مشاهده میکنید و میچرخد و با اصطکاک مقابله میکند وجود دارد . بلبرینگ در زبان انگلیسی Ball bearing نوشته و خوانده میشود .بلبرینگ در بیشتر وسایل اطرافمون به کار برده میشود. برای مصرف و استفاده از بلبرینگ یک سری ویژگیها و خصوصیات باید در نظر گرفته شود که این ویژگیها توسط استاندارد جهانی ISO تعیین میشود .

بلبرینگ در بسیاری از وسایل اطراف ما دیده می شود. اگر بلبرینگ در وسایل مکانیکی ما موجود نباشد، آنگاه مجبور به تعویض مداوم قطعاتی هستیم که در معرض پدیده ی اصطکاک قرار دارند. با خواندن این مقاله که توسط مهندسین مجرب تهیه شده است، با بلبرینگ و انواع آن آشنا خواهید شد.

ایده ی موجود در بلبرینگ بسیار ساده است. به گردش در آوردن اجسام ساده تر از ساویدن آن ها بر یکدیگر می باشد. به عنوان مثال چرخ های اتومبیل شما به سان بلبرینگ های بزرگی هستند. اگر به جای چرخ اتومبیل شما چیزی مانند چوب اسکی داشت آنگاه به حرکت درآوردن آن بسیار دشوارتر بود. دلیل آن این است که وقتی از اجسامی مانند چوب اسکی به جای چرخ برای اتومبیل استفاده کنید آنگاه نیروی اصطکاک قویی در جهت عکس حرکت اتومبیل برآن وارد می شود، لذا حرکت اتومبیل به کندی صورت خواهد گرفت. ولیکن اگر دو سطحی که با یکدیگر در تماس هستند برروی هم گردش نمایند آنگاه اصطکاک به حداقل خود می رسد

 بلبرینگ با دارا بودن ساچمه هایی گرد و سطوح صیغلی اصطکاک را به حداقل خود می رساند. این ساچمه ها بار کاری را تحمل کرده و سبب میشوند تا وسیله به راحتی حرکت کند.

...
نویسنده : مبنا بازدید : 11 تاريخ : شنبه 19 اسفند 1396 ساعت: 14:06